Неділя, 20.10.2019, 11:12:59
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Тетяни Вікторівни Титаренко

Статистика
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru
Monitorus.PRO. Мониторинг сайтов и серверов.
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Авторські права
Все права защищены

Посилання на цей сайт при копіюванні матеріалів обов'язкове.

Лицензия Creative Commons

Статті та інші матеріали, викладені на цьому сайті доступні за ліцензією «Із Зазначенням Авторства - Некомерційна» (CC BY-NC). Ця ліцензія дозволяє іншим редагувати, вносити зміни і брати за основу для своїх творів ваш твір некомерційним чином.

Учителям

Робота мобільної фокус-групи

«Кейс-технологія, як засіб формування ключових компетентностей та пізнавальної активності молодих школярів»

 

Урок з використання кейс – технології, методів ейдетики

«Хліб в житті людини»

 

Автор кейсу: Карнаух Оксана Павлівна, вчитель початкових класів Степненського НВК, Полтавського району

Каскад: Мова та література

Рівень: 1 клас

Мета: засвоїти знання з різних галузей наук про хліб, вчити правильно визначати життєві цінності; розвивати навички правильного користування здобутою інформацією; виховувати дбайливе ставлення до хліба, повагу до праці хліборобів. 
 

Задачі:

  • опанувати знання наук, що стосуються відповідної галузі;
  • розвивати навички виразного та свідомого читання;
  • розвивати пам’ять, уяву, мислення;
  • виховувати повагу й любов до хліба.

 

Розгортка за предметами:

Українська мова

Трудове навчання

Економіка

Технології

Музика

Біологія

Література

Математика

 

                                                               Хід уроку

Вступ:

Українська мова

 

1. Психологічне налаштування до уроку

- Всі веселі і здорові?  

- До уроку всі готові? (так)

Пролунав дзвінок веселий

Всіх покликав на урок.

Щезли втома, лінь, розмови

Починається урок!

Кожен з нас приготувався,

На перерві постарався.

Побажайте нам удачі!

За роботу, в добрий час,

Ми вітаємо на уроці вас!

 

2. «Очікування»

- Я рада бачити ваші обличчя, ваші посмішки і думаю, що урок подарує вам радість від спілкування один з одним.

- Що ви очікуєте від уроку?

- Сподіваюсь, що ви будете гарно працювати, уважно слухати, вчитися висловлювати свої думки, будете активними, творчими, старанними.

 

3. Робота над загадкою (Метод піктограм)

- Прочитайте загадку, розшифровуючи слова, представлені у картинках.

Описание: http://s3.hvylya.net/wp-content/uploads/2015/05/zemlya-chernozem-zerno-APK.jpgБув      Описание: 042cc6fbe2eec9d9af47a56634834213  він у

 

 

Став із Описание: 14   на Описание: rId14

З ним Описание: yakshho-dytyna-pogano-yist ми Описание: uprazhneniya-dlya-rastyazhki-pozvonochnika92

 

Описание: http://ukrtvoru.info/wp-content/uploads/2011/10/132.jpgІ Описание: b01 стрічаємо. (Хліб)

 

 

4. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні на уроці ми поговоримо про найдорожче, про хліб, про важку працю хліборобів.

 

5. Асоціативний кущ

-  Які слова спадають на думку, коли ви чуєте слово “хліб” ? (відповіді дітей)

 

 

       
 
   
 

 

 

 

 

                                                           ХЛІБ

 

 

 

 – це зерно, яке перемелюють на борошно;                                                                                                       – це випечений виріб з борошна, продукт харчування;                                                           

– це рослина в полі, хлібне поле;                                                                                  

 – це харчі, прожиток;                                                                                          

 – це заробіток, як засіб існування.

                                       

5.Презентація проекту «Наша абетка»

(Виступ  представників груп з буквами Х, Л, І, Б. На що схожі букви? Де заховались?)

Описание: http://bubble.in.ua/358-subcatpro/bukva-i.jpgОписание: Буква Б в картинкахОписание: Буква Л в картинкахОписание: Буква Х в картинках

 

 

 

 

 

 

 

 

Описание: Картинки по запросу буква бОписание: http://abetka.ukrlife.org/a_i.jpgОписание: Картинки по запросу буква лОписание: Картинки по запросу буква х

 

 

 

 

 

 

 

Фізкультхвилинка

«Кулачок і пальчик»

Вправа на розвиток  образного мислення, сприяє поліпшенню запам’ятовування.

1. Права рука затиснута в кулак і великий пальчик показує, що у нас все гарно;

2. Ліва рука затиснута в кулак;

3. Хлопок в долоні;

4. Різко змінюється положення рук навпаки.

 

 «Кулак, долонь»

Вправа для покращення роботи обох півкуль мозку, підвищує стійкість уваги.

1.Права рука затиснута в кулак;

2.Долоня лівої руки впирається в лікоть;

3.Хлопок в долоні;

4.Різко змінюється положення рук навпаки.

 

6. Робота над скоромовкою

Повторення вивченої на попередньому уроці скоромовки.

Описание: http://readik.ru/bukvy/hris3.jpgОписание: http://www.stihi.ru/pics/2008/02/22/1684.gifХапливий хом’як харчувавсь абияк.
Харчі він шукав, та за щоку ховав.
Хліб і хурму,
Не збагну я – чому? 

 

Промовляємо у помірному темпі, пошепки, швидко.

- Який звук найчастіше вимовляємо?

- Це голосний чи приголосний звук?

- Назвіть з скоромовки слова з літерою х.

- Молодці, діти, ви гарно виконали це завдання.

- Читання прямих та обернених складів за складовими таблицями.

ХА    ХО    ИХ      АХ                         

ХЕ    ХУ    ОХ       ІХ

ХИ    ХІ     УХ       ЕХ

- Побудова звукової моделі слова - хліб.

- Скласти речення зі словом – хліб.

 

7. Читання слів з пропущеними буквами

- Діти, прочитайте слова з пропущеними буквами і подумайте, яким одним словом ми можемо їх назвати?

П_ляниця, кал_ч, бу_ка, кн_ш, ко_овай, _лібина, бух_нець, ба_он, бу_лик.

 

8. Словникова робота

- Діти, а чи знаєте ви, що означають ці слова? Яким одним словом ми можемо їх назвати? (Синоніми - це слова, що по-різному звучать, але мають однакове значення).

Описание: http://xn--90abiba9a8ae4b.xn--p1ai/upload/catalog/%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F.jpgОписание: http://kakotvet.com/images/kak_sdelat_kalach.jpgОписание: http://mooka.com.ua/uploads/gallery/album_88/med_gallery_10_88_697467.jpg

Описание: http://xn--90abiba9a8ae4b.xn--p1ai/upload/catalog/%D0%91%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA.jpgОписание: http://i.produkti.kiev.ua/img/r=1_(13).pngОписание: http://expres.ua/gfx/digest/hlib2.jpgОписание: http://np.pl.ua/wp-content/uploads/2013/01/%D1%85%D0%BB%D1%96%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0.jpgОписание: http://about-ukraine.com/userfiles/image/%D0%9C%D1%96%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%B9%20%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9.jpgОписание: http://honchar.org.ua/wp-content/uploads/2011/12/IMG_1645.jpg

 

 

 

 

 

 

Асортимент хлібобулочних виробів налічує близько 700 виробів.

 

Трудове навчання 

 

-З яким кольором ви асоціюєте букву х? Давайте виліпимо цю букву з пластиліну. Вона складається з двох елементів.  Прикрасьте її .

 

Економіка

 

Люди почали випікати хліб близько 8000 років.

У Франції є Музей хліба в якому зберігається більше 1000 експонатів.

Люди з'їдають більше 9 000 000 буханок хліба щодня. 

Найкраще зберігати хліб у морозильнику, або при кімнатній температурі, в пластиковому пакеті.

 

Розвиток мовлення

Гра «Уявна картина»

-Уяви і опиши картину «Робота в полі».

 

Технології

 

Розповідь. Робота за мнемотаблицею.  

 - Отже, діти, щоб хліб прийшов до нас на стіл потрібно прикласти багато зусиль:

1) Навесні і весною трактори виходять в поле і орють землю

2) Потім засівають її зерном.

3) Зерно росте, наливається росою. Ніжиться на сонці.

4) Настають жнива, комбайни молотять зерно. Працюють у полі трактористи, комбайнери, шофери.

5) Машини вивозять зерно із поля у зерносховище, де воно зберігаться.

6) Частину зерна везуть до млина, де перемелюють на борошно.

7) Потім борошно завозять у пекарню.

8) Із борошна пекар замішує тісто і випікає у печі.

9) Готовий хліб везуть до магазину.

10) А вже з магазину він потрапляє до нас на стіл.

Описание: Картинки по запросу комбайн розфарбовкаОписание: http://ped-kopilka.com.ua/images/artikl012/1.jpgОписание: http://www.pedlib.ru/books1/1/0119/h_html_237b93a4.pngОписание: http://xn----8sbiecm6bhdx8i.xn--p1ai/images/raskraska_osen_13.jpg

 

Хліб до нас не впаде з неба, 
Будемо працювати, то будемо усе мати: 
І гарну хатину і пахучу хлібину, 
Та здорову веселу родину. 

 

Музика

Фізкультхвилинка

(Проходить у вигляді дитячої гри «Печу, печу хлібчик». Діти співають.)                                                                                                                

Печу, печу хлібчик.                                                                                                   

Дітям на обідчик. ( Удають, що місять хліб. )                                                        

Беру, беру папку, ( Присідають, беруть тісто, піднімають його.)                                                                                                             

Кладу на лопатку.               

Шусть у піч!                                                                                                                    

Шусть у піч! (Кладуть « тісто лопатою » у піч.)                                                   

 

 

Біологія

Хлібне дерево.

Описание: Хлібне дерево. Плоди хлібного дерева. Опис рослини Батьківщина хлібного дерева - острови в Тихому океані. На гілках ростуть плоди завбільшки з грейпфрут, а то і з величезну диню. М'якоть плодів хлібного дерева варять, печуть, смажать. У смаженому вигляді плоди мають смак свіжоспеченого хліба. Стовбури дерев розпилюють на дошки й балки, які використовують у будівництві. Частина деревини йде на виробництво паперу. Листя і деревину застосовують  у медичний цілях – з них отримують ліки, що допомагають від деяких хвороб. Крім того, величезним листям годують худобу.

 

Література

 

  1. Робота в групах. Скласти і прочитати прислів'я

Добром і хлібом хата багата.

 Хліб на столі - миp у хаті.

Хліб - всьому голова.

З неба хліб не падає.

Де хліб і вода, там не буде голода.

- Як ви розумієте ці прислів’я? Чому хліб це багатство? (Будь-які страви смачніше їсти з хлібом. З¢ївши кусочок хліба – ти завжди будеш ситим. Якщо в будинку є хліб, а в родині панує добро – то цей дім багатий.)

 

- Понюхайте як пахне хліб. Це неповторний запах. Хліб ніби оживає, полонить наші душі. Хліб-  це і маленьке зернятко, яке нагадує сповиту дитину. Хліб – це і натруджені руки хлібороба, які стомлено падають на коліна. Хліб – це запашна паляниця, яку виймає пекар.

 

 2.Робота над текстом  

Хліб

 Пшеницю і жито, із яких виготовляють хліб, вирощують у всіх куточках України. Хліб – символ життя. А пишний коровай – це ознака гостинності, злагоди та дружби. Треба любити і берегти хліб!

 

А). Читання тексту вчителем

- Про що розповідається в тексті?

Б). Читання тексту „дощиком”

Дощик капає - читають тихо.

Дощик сильніший - читають голосніше.

Злива - читають голосно.

Дошик слабший - читають тихіше.

Дощик крапає - читають зовсім тихо.

Дощик перестав - припиняють читання.

В). Аналіз прочитаного

- Із чого виготовляють хліб?

- Де вирощують хліб?

- Хліб – це символ чого?

- Ознака гостинності і злагоди – це…?

Г). Самостійне читання тексту + гра „День – ніч”

- До чого закликає автор нас?

 

Математика

 

- Щоб дізнатись, як учні 1 класу працювали на уроці? Якими вони були? Потрібно виконати завдання «Шифрувальник»

0

2

3

5

8

10

Ц

І

О

Д

Л

М

4 + 6 =

 

 

2 + 1 =

 

 

5 + 3 =

 

 

6 – 3 =

 

 

1 + 4 =

 

 

9 – 9 =

 

 

7 – 5 =

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексія.

- Про що цікаве ви довідались ?

- Чи легка праця хлібороба?

 - Чи важливе місце в житті людини займає хліб?

По тому, яким виходить  коровай, передбачали долю нової сім’ї, нової справи, тому пекти коровай просили людину добру і вмілу. А в нас коровай вийшов гарний, то і справи в нашого першого класу будуть завжди йти гарно!

Із хати ніякий гість не йшов без хліба. Скибочку відкраювали на дорогу.  Тож давайте пригостимо наших гостей короваєм та й самі скуштуємо, щоб дізнатись чи гарні ваші мами господині? 

Хліб завжди цінували, як святиню шанували. Якщо ненароком окраєць впаде додолу, потрібно негайно підняти його і поцілувати. Все треба до крихти з’їсти і окрайців не залишати.

Отже, шануймо, діти, хліб, бо він – всьому голова!

 

 

 

 

 

Підбиття підсумків уроку

1.Індивідуальні досягнення учнів становили:

 

2. У результаті проведення кейсу можна додати такі знахідки учнів:

Наприклад:

Іванов

Петров

Сидоров

 

3. Які 3 сайти допомогли здобути найсуттєвішу інформацію?

 http://school.xvatit.com/

http://ru.wikipedia.org/

 http://znaj.net/

 

4. На допомогу учню:

http://school.xvatit.com/

 

5. Де брати інформацію для кейсу:

сайт.......................................

сайт………………………………

сайт………………………………

 підручники………………….…..

книги………………………….....

журнали………………….……..

інше..…………………………...

 

6. Місце проведення урока-кейсу:

Урок-кейс проходить у класі.

 

7. Тривалість кейсу:

70  хвилин (2 уроки).

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Дружні сайти

Сайт Т. В. Титаренко © 2016–2019
Хостинг від uCoz